Гилгеус-Александър има 36 като Тъндър победи 5-а поредна победа със 123-110 над Рокетс
AP News | 2024-02-26 | 04:40:34

ХЮСТЪН (АП) — Шай Гилгеус-Александър вкара 36 точки, а Чет Холмгрен добави 29, за да поведе Оклахома Сити Тъндър до 123- 110 победа над Хюстън Рокетс в неделя вечер.

Тъндър спечели петата си поредна победа, за да се изравни с Минесота за първото място в Западната конференция.

Оклахома Сити бе нагоре с осем точки с оставащи по-малко от седем минути, преди да вкара следващите девет точки, ограничени от тройки на Джейлън Уилямс и Гилджъс-Александър, за да увеличи предимството до 115-98 с 3 минути и половина преди края.

Фред ВанВлийт и Джабари Смит младши имаха по 20 точки за Рокетс в първия от поредните мачове между тези отбори. Алперен Сенгун добави 19 точки и 12 борби, докато Смит поведе отбора със 17 борби.

Отборите се срещат срещу вторник вечер в Оклахома Сити.

Тъндър имаше преднина от четири точки, за да започне четвъртата и използва серия от 12-2, за да увеличи предимството си до 99-85 9 минути и половина преди края. Холмгрен имаше първите девет точки в този период и имаше две забивки и тройка.

Хюстън стигна до 104-95 няколко минути по-късно. Дилън Брукс и Ван Влийт направиха 3s за Хюстън, за да намалят изоставането, но Рокетс не успяха да се доближат.

Ракетс водеха с цели 16 през втората четвърт и бяха с девет повече с около осем минути до края в третата, преди Оклахома Сити да използва серия 16-2, за да поведе с 80-75 с по-малко от три минути до края на четвъртината.

Уилямс започна серията с тройка, а Исая Джо добави 3 в тази част, за да позволи на Тъндър да излезе на върха.

Ракетите отбелязаха следващите шест точки, за да си върнат лидерството, но Оклахома Сити завърши четвъртината със серия 7-2, за да поведе с 87-83 в четвъртата.